Wie is ons

Ons Projekte

Die SBA is gefokus op die algemene bevordering van Afrikaans wat veral fokus op Afrikaans-jeugontwikkeling. In samewerking met talle borge, verseker die SBA dat Afrikaans op alle vlakke aandag geniet.
  1. LEES IS 'N FEES
  2. SLYPSKOLE & MENTORSKAP
  3. KREATIEWE KUNSTE ONTWIKKELING (KKO)
  4. TAALERFENIS

Personeel


Dr Niel le Roux

Direkteur

niel@sbafrikaans.co.za.


Me Bianca Greeff

Kantoorbestuurder

bianca@sbafrikaans.co.za


Mnr Ivan Ndevu

Kantoorassistent

ivan@sbafrikaans.co.za


Mnr Gerswin Cupido

Kantoorassistent

gerswin@sbafrikaans.co.za

Direksie


Dr Sandra Prinsloo

Voorsitter

Ikoniese aktrise en regisseur. Ontvanger van die Orde van Ikhamanga van president Zuma in 2014

sandraprins@mweb.co.za


Prof Michael Le Cordeur

Onder-Voorsitter

Stellenbosch Universiteit – Fakulteit-Opvoedkunde Taalonderrig

mlecorde@sun.ac.za


Dr Dirk Brand

Onder-Voorsitter

Koördineerder vir Beiere Wes-Kaap vennootskap, senior lektor aan die Universiteit van Stellenbosch se Skool vir Publieke Leierskap en trustee van "HOPE" Cape Town Assocation and Trust

dirkjbrand1@gmail.com


Me Mari Lategan

Direksielid

Uitvoerende hoof: Bemarking en kommunikasie - Curro Holdings

mari.l@curro.co.za



Drs Hendrik Theys

Direksielid

Voormalige ondervoorsitter van die Afrikaanse Taalraad, dosent in Afrikaans by KPUT

theysh@cput.ac.za


Mnr Johan van Lill

Direksielid

Direkteur van Wordwise Media en aanbieder op RSG en FMR asook paneellid van die Fleur de Cap-teaterpryse en voorsitter van die Fiesta-toekennings

johan@wwd.co.za


Prof Steward van Wyk

Direksielid

Hoof van die Afrikaanse Departement by UWK

svanwyk@uwc.ac.za


Dr Mvula Yoyo

Direksielid

Transformasie-bestuurder van Mediclinic Suider-Afrika

Mvula.Yoyo@Mediclinic.co.za


Me Karen Meiring

Direksielid

Hoof van kykNET

Karen.meiring@mnet.co.za