Wie is ons

Ons Projekte

Die SBA is gefokus op die algemene bevordering van Afrikaans wat veral fokus op Afrikaans-jeugontwikkeling. In samewerking met talle borge, verseker die SBA dat Afrikaans op alle vlakke aandag geniet.
  1. LEES IS 'N FEES
  2. SLYPSKOLE & MENTORSKAP
  3. KREATIEWE KUNSTE ONTWIKKELING (KKO)
  4. TAALERFENIS

Viering Van

Internationale Moedertaaldag | 21 Februarie
Wêreldboekedag | 23 April
Wêreldvoedseldag | 16 Junie
Erfenisdag | 24 September
Jeugdag | 16 Junie
Vrouedag | 9 Augustus
Versoeningsdag | 16 Desember

Personeel


Dr Niel le Roux

Direkteur

niel@sbafrikaans.co.za.


Me Bianca Greeff

Kantoorbestuurder

bianca@sbafrikaans.co.za


Mnr Ivan Ndevu

Kantoorassistent

ivan@sbafrikaans.co.za


Mnr Gerswin Cupido

Kantoorassistent

gerswin@sbafrikaans.co.za

Direksie


Dr Marlene le Roux

Voorsitter

UH van Artscape, trustee van die Desmond and Leah Tutu Trust en voorsitter van die Wes-Kaapse Regering se Jeug-Akademie

marlenel@artscape.co.za


Dr Dirk Brand

Onder-Voorsitter

Koördineerder vir Beiere Wes-Kaap vennootskap, senior lektor aan die Universiteit van Stellenbosch se Skool vir Publieke Leierskap en trustee van "HOPE" Cape Town Assocation and Trust

dirkjbrand1@gmail.com


Me Fatima Allie

Direksielid

Itheko-geleentheidsbeplanner en Kommunikasie-bestuurder

allie.fatima@gmail.com


Me Mari Lategan

Direksielid

Uitvoerende hoof: Bemarking en kommunikasie - Curro Holdings

mari.l@curro.co.za




Drs Hendrik Theys

Direksielid

Voormalige ondervoorsitter van die Afrikaanse Taalraad, dosent in Afrikaans by KPUT

theysh@cput.ac.za


Mnr Johan van Lill

Direksielid

Direkteur van Wordwise Media en aanbieder op RSG en FMR asook paneellid van die Fleur de Cap-teaterpryse en voorsitter van die Fiesta-toekennings

johan@wwd.co.za


Prof Steward van Wyk

Direksielid

Hoof van die Afrikaanse Departement by UWK

svanwyk@uwc.ac.za


Dr Mvula Yoyo

Direksielid

Transformasie-bestuurder van Mediclinic Suider-Afrika

Mvula.Yoyo@Mediclinic.co.za